Dni Otwarte Funduszy UE

wrzesień, 2021

17wrz(wrz 17)10:00(wrz 17)10:00Dni Otwarte Funduszy UE

Czas

(Piątek) 10:00 - 13:00

Szczegóły wydarzenia

Podziel się sukcesem na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Wraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które odbędą się w dniach 17-19 września br. W ramach wydarzenia zachęcamy grupy przedszkolne i szkolne do odwiedzenia Instytutu Agrofizyki PAN 17 września 2021 r. W programie przewidujemy trzy edycje warsztatów w godzinach:

  • 10:00-11.00
  • 11:00-12:00
  • 12:00-13:00

Warsztaty będą nosiły tytuł „W obiektywie szybkiej kamery” i przeprowadzą je Agata Sochan, Rafał Mazur, Michał Beczek i Magdalena Ryżak.

Choć kamera w szczególności kojarzy się z kinematografią, nie każdy zdaje sobie sprawę jak często spotkać ją można w życiu codziennym. Różnorodne kamery rejestrują między innymi nasze ścieżki na ulicach miast, ruch samochodów na skrzyżowaniach, są wykorzystywane podczas zawodów sportowych, czy też kontrolują zachowanie klientów w sklepach. Dzięki temu, że dokumentują konkretne wydarzenia, które ponownie można odtwarzać, dają również szansę zaobserwować to, co umknęło naszym oczom.

Specjalna zdolność tzw. szybkich kamer, rejestrujących kilka tysięcy klatek na sekundę, umożliwia nam dostrzeżenie szczegółów, które działy się zbyt szybko, by nasze oko mogło je zarejestrować. Innymi słowy umożliwia nam dostrzeżenie istoty danego zjawiska.

Uczestnikom naszych warsztatów pokażemy do czego można wykorzystać „szybką” kamerę i zaprezentujemy serię doświadczeń, będących uzupełnieniem i rozszerzeniem praktyki szkolnej. Przygotowane przez nas doświadczenia aktywnie włącza uczestników do współpracy. Dla najaktywniejszych urządzimy specjalne zawody sportowe, a zwycięzców wyłonimy na podstawie dokumentacji filmowej.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc:

Instytut Agrofizyki PAN

ul. Doświadczalna 4

20-290 Lublin

Budynek D

dr inż. Agata Sochan

(81) 744 50 61 w. 133

a.sochan@ipan.lublin.pl

 

Obiekt dostępny jest dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

X