prof. Jerzy Lipiec na prestiżowej liście najwyżej cytowanych badaczy na świecie

prof. Jerzy Lipiec na prestiżowej liście najwyżej cytowanych badaczy na świecie

Print Friendly, PDF & Email

Z dumą informujemy, że prof. dr hab. Jerzy Lipiec znalazł się na prestiżowej liście najwyżej cytowanych badaczy na świecie – Rankingu World’s Top 2% Scientists 2023, opublikowanego przez wydawnictwo Elsevier w październiku 2023 r. Ranking opracowany został przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz firmy analitycznej SciTech Strategies. Autorzy raportu przyporządkowali w nim ponad 100 tys. badaczy do 22 dziedzin naukowych i 174 poddziedzin zgodnie ze standardową klasyfikacją Science-Metrix.

Ranking przygotowywany jest w oparciu o dane znajdujące się w bazie Scopus i składa się z dwóch list. Pierwsza z nich obejmuje cały dorobek naukowy autorów i uwzględnia również badaczy już nieaktywnych zawodowo. Druga lista obejmuje osiągnięcia naukowców z 2022 roku. Badacze oceniani byli w oparciu o takie kryteria, jak m.in. indeks Hirscha, liczba cytowań, liczba artykułów, miejsce i rola autora wśród współautorów.

W prestiżowym gronie najwyżej cytowanych naukowców na świecie według rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 znalazło się 60 lubelskich naukowców w odniesieniu do całego dorobku naukowego oraz 79 lubelskich badaczy w odniesieniu do dorobku naukowego wyłącznie za 2022 rok.

Szczegółowe informacje na temat zestawienia oraz metodyki można znaleźć pod adresem: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

X