Wizyta Prof. dr Claasa Nendela w Lublinie: Otwarte Wykłady i Spotkanie z Wybitnym Naukowcem

Wizyta Prof. dr Claasa Nendela w Lublinie: Otwarte Wykłady i Spotkanie z Wybitnym Naukowcem

Print Friendly, PDF & Email

Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie oraz Prezydent Miasta Lublin mają zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkową wizytę Prof. dr Claasa Nendela, wybitnego naukowca z Niemiec, która odbędzie się w dniach 2-5 czerwca 2024 roku. Prof. dr Claas Nendel to światowej sławy specjalista w dziedzinie gleboznawstwa, agroekologii, teledetekcji oraz modelowania matematycznego. Jego prace naukowe i osiągnięcia są szeroko uznawane na arenie międzynarodowej.

Profesor Nendel jest związany z trzema prestiżowymi instytucjami naukowymi: Centrum Badań nad Krajobrazem Rolniczym im. Leibniza w Müncheberg, Uniwersytetem w Poczdamie oraz Uniwersytetem Humboldta w Berlinie. Jego badania koncentrują się na fizjologii i modelowaniu wzrostu, rozwoju i plonowania roślin w odpowiedzi na zmienne warunki klimatyczne oraz na wpływie niedoborów wody i azotu na plonowanie. Profesor analizuje również dynamikę węgla, azotu i wody w agroekosystemach, bada materię organiczną gleby oraz mineralizację resztek pożniwnych. Jest twórcą modelu symulacyjnego MONICA, który służy do badań procesów biofizycznych w ekosystemach rolniczych. Jego dorobek naukowy obejmuje 164 publikacje, a jego indeks Hirscha wynosi 45.

W ramach swojej wizyty, Prof. dr Claas Nendel wygłosi dwa otwarte wykłady, dostępne zarówno stacjonarnie w Instytucie Agrofizyki PAN (ul. Doświadczalna 4, Lublin), jak i online. Link do transmisji online zostanie udostępniony na stronie www.ipan.lublin.pl.

Program wykładów:

  • 3 czerwca 2024 r., godzina 11:00
    Temat: „Predicting plant growth and yields on a larger scale – the current state of mechanistic modeling”
  • 4 czerwca 2024 r., godzina 10:00
    Temat: „The current challenges in predicting grassland yields in temperate zones”

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tych inspirujących wykładach i skorzystania z unikalnej okazji do spotkania z jednym z czołowych naukowców w dziedzinie rolnictwa i gleboznawstwa.

X