Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik

Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik

Print Friendly, PDF & Email

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz wynalazek – „elektroniczny chrupacz” – zostanie zaprezentowany na Festiwalu Przemiany organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik.
Wystawa dotyczy jedzenia przyszłości i odbędzie się w dniach 3-6 października 2019. „Przemiany” to festiwal poświęcony twórczym relacjom na styku nauki, nowych technologii i sztuki. Jego podstawowym zadaniem jest pobudzanie debaty na temat przyszłości, której znamiona dostrzegamy już dzisiaj. W tym roku zastanowimy w jaki sposób nauka i technologia zmieniają sposób produkcji i konsumpcji żywności. Założeniem organizatorów jest pokazanie wyzwań i szans dla globalnego systemu żywieniowego i pokazanie różnych scenariuszy przyszłości.
Stworzony przez Instytut „elektroniczny chrupacz” – kontaktowy detektor emisji akustycznej CAED – umożliwia poprzez odbiór bodźców dźwiękowych i mechanicznych ocenę kruchości, twardości i soczystości badanego przedmiotu, na przykład jabłka. Cechy te pozwalają na szybkie przeprowadzenie pomiaru, którego wyniki zbliżone są do tych, jakie odbywają się w profesjonalnych – złożonych z ludzi – panelach sensorycznych, niezbędnych u np. producentów i przetwórców owoców.

Informacja dotycząca wystawy
Katalog wystawy (informacja o naszym urządzeniu na stronach 36 i 37)

X